Nasze Usługi
Czym się zajmujemy?

Diagnostyka
Ocena drobnych naczyń krwionośnych. Diagnostyka zespołu Raynauda oraz chorób układowych.
Diagnostyka nawracającego wysięku w stawie kolanowym. Pobieranie z kolana fragmentów maziówki do badania mikroskopowego. Znieczulenie miejscowe, podtlenek azotu.
Diagnostyka wysięku w stawie; ocena obecności kryształów, bakterii – w tym Borrelia burgdorferi, ocena właściwości fizycznych i biochemicznych, obecność RF.
Diagnostyka zespołu Sjőgrena – pobieranie fragmentu ślinianki, z wargi dolnej. Krótki zabieg w znieczuleniu miejscowym, bez uszkodzenia nerwów, bez konieczności szycia.
Diagnostyka suchego oka, zespołu Sjőgrena. Ocena szybkości wydzielania łez za pomocą drobnego paska bibuły założonego na dolną powiekę.
Jest elementem uzupełniającym badanie Pacjenta podczas wizyty.

Terapia regeneracyjna – wzmacnianie stawów i więzadeł
To jedna z metod medycyny regeneracyjnej. Polega na podaniu czynników wzrostu w miejsce, które uległo uszkodzeniu – przez chorobę lub uraz. Zabieg przebiega według schematu: pobranie krwi pacjenta, wirowanie krwi w specjalnej wirówce (co pozwala rozdzielić krew na frakcje widoczne jako różne kolory), pobranie do strzykawki tej części krwi, której kolor jest słonecznie żółty, podanie leku (zastrzyk) w miejsce, które zostało uszkodzone.
Leczenie osoczem bogatopłytkowym odbywa się, co najmniej 3 razy. Wizyty zaplanowane są co 7 dni.
Polega na podawaniu (w formie zastrzyku) niewielkich ilości dextrozy w okolice ścięgien, więzadeł oraz dostawowo, co skutkuje lepszą stabilnością stawów, poprawą ruchomości i redukcją bólu. Najlepsze wyniki osiąga się w leczeniu chorób kręgosłupa i stawu kolanowego. Leczenie kilkuetapowe. Terapia daje trwały efekt.
Kwas hialuronowy jest składnikiem całego naszego ciała. Podanie leku z kwasem hialuronowym – to zastrzyk do stawu – np. kolana, biodra, etc. Leczenie przynosi zmniejszenie bólu w stawie i poprawę jego ruchomości. Leczenie odbywa się w czasie 1 lub 2 wizyt. Terapia ta jest szczególnie zalecana dla osób, które szybko chcą widzieć efekty leczenia i nie lubią przyjmować leków doustnych.
Diagnostyka i leczenie przewlekłego zmęczenia oraz nadmiernej ruchomości stawów, to jedne z największych wyzwań dla lekarza każdej specjalizacji. Pomagamy w zdiagnozowaniu przyczyny oraz ustaleniu terapii

Innowacje
Nieoperacyjne zamykanie cyst podkolanowych. Drobny zabieg, polegający na usunięciu płynu z cysty i podaniu w jego miejsce niewielkiej ilości kleju tkankowego. Skutkuje znacznym zmniejszeniem rozmiarów cysty lub ich zupełnym wyeliminowaniem. Leczenie kilkuetapowe.
Leczenie bolesnych blizn pooperacyjnych; oddzielanie wrastającej blizny od tkanek przylegających, przy użyciu mannitolu. Separowanie nerwów od tkanek otaczających; leczenie cieśni nadgarstka, uszkodzenia nerwów obwodowych, w tym nerwu strzałkowego wspólnego, odpowiedzialnego za opadanie stopy.
Podawanie do stawów kolanowych lub barkowych połączonych roztworów dwóch leków: Rifampicyny i Aethoxtsclerolu. Celem leczenia jest zapobieganie nawracaniu zapalenia stawu.
Leczenie przykurczu Dupuytrema metodą małoinwazyjną może być lepsze od zwykłej operacji.
Dlaczego?
Ponieważ dolegliwości związane z przykurczem nawracają i wymagają reoperacji. Leczenie z pomocą aponeurotomii igłowej, polega na odpowiednim manewrowaniu igłą w miejscu przykurczu, tak aby wyprostować przykurczone palce. Wszystko odbywa się ambulatoryjnie w gabinecie zabiegowym, podczas 1 wizyty.
W trakcie zabiegu oddycha się „gazem rozweselającym“, co daje efekt uspokojenia, znieczulenia – przy zachowaniu pełnej świadomości. Działanie gazu ustaje 2 minuty po zakończeniu inhalacji.
Wspomaganie procesów diagnostycznych specjalistycznym oprogramowaniem. W przypadku kapilaroskopii jest niezastąpiona. Pozwala na pomiar kapilar, ich gęstości, a także archiwizowanie zdjęć – do porównania, podczas kolejnych badań.